27 sierpnia 2017

Wykryłaś przy naszej pomocy zdradę męża. Masz twarde dowody dla sądu, argumenty, których nie sposób pominąć. I co dalej? Jak dalej żyć? Decyzja, dotycząca rozwodu to trudna decyzja, zmieniająca całe życie kobiety. My wiemy, że po zdradzie możliwe jest wspólne życie, ale to twoja decyzja…

Słowo “zdrada” budzi wyłącznie złe emocje. Wiele kobiet myśli, że zdrada ich nie dotknie, bo żyją w szczęśliwym, udanym związku. Ich mąż gardzi zdradą, przy nim czujesz się stabilnie i bezpiecznie, a zdrada może spotyka innych, ale na pewno nie ciebie. Zdradzają inni mężowie… I póki nie staniesz przed faktami, unikać będziesz myśli, że co trzeci mężczyzna zdradzi swoją partnerkę. Bo póki jej unikasz, póty czujesz się bezpiecznie w swoim związku. Tylko… tylko takie agencje jak nasza mają pełne ręce roboty. Udowadniamy zdrady często na zlecenie żon, które mają podejrzenia, czasem pewność, ale potrzebują dowodów. Czasem nasze klientki chcą się tylko rozwieść, w miarę korzystnie, udowadniając niewiernemu mężowi winę przed sądem, trochę z zemsty, trochę po to, aby złagodzić swój ból, przedstawiając dowody w postaci kompromitujących zdjęć… mimo, że dla sądu wystarczające są łagodniejsze dowody. Nie nam oceniać pobudki.

Są kobiety, które, mimo dowodów zdrady w ręce, nie zawsze chcą rozwodu

Z własnego doświadczenia wiemy, że są kobiety, które, mimo dowodów zdrady w ręce, nie zawsze chcą rozwodu. Wahają się z podjęciem decyzji, zwłaszcza, że łatwiej wybaczyć zdradę przelotną, przypadkową, przelotną przygodę, niż romans, w który mężczyzna zaangażował się emocjonalnie i finansowo, kosztem rodziny, czasem planując rozstanie. Mając przed sobą dowody zdrady, zrób bilans zysków i strat. Nie działaj pod wpływem chwili, pod wpływem emocji, daj sobie ochłonąć. Jeśli czujesz, że jesteś w stanie wybaczyć i zapomnieć, walcz o związek, a jeśli nie, po prostu odejdź. W pierwszej chwili na pewno będziesz kłębkiem emocji i nerwów, szoku, gniewu, niedowierzania. Ale jeśli do tej pory myliście zgodnym małżeństwem, może warto jeszcze o niego zawalczyć.

Sygnały sugerujące zdradę, usprawiedliwia

Wiemy też , że zdradzana kobieta często przeczuwa, że coś się dzieje złego, ale stara się przeczucia bagatelizować. Sygnały, nawet bardzo czytelne, sugerujące zdradę, usprawiedliwia. Mąż wraca późno z pracy, jedzie w delegację, bo ciężko pracuje na rodzinę. Widziano go w samochodzie z kobietą? Odwoził koleżankę z pracy, bo uczynny jest. W restauracji był na lunchu biznesowym z przedstawicielką kontrahenta. Zdenerwowany jest i opryskliwy? Bo nerwy go zjadają, potrzebuje przestrzeni, musi odreagować. Kobieta w tej sytuacji bywa cierpliwa, wyrozumiała, a tu taki szok! Poszukuje winy w sobie, w obcej kobiecie, tej trzeciej, porównuje się. Jest brzydsza? Mniej dba o siebie? Zostały kilogramy po dzieciach? W czym jest gorsza?

Udowadniamy niewierność męża, dokumentujemy jego zdradę

My wiemy, bo takich spraw, gdzie udowadniamy niewierność męża, dokumentujemy jego zdradę, mieliśmy więcej, niż włosów na głowie, że nie możesz się, kobieto, obwiniać. To nie jest twoja wina. To odpowiedzialność tego, kto zdradza, a zdrada, to droga na skróty, z pominięciem prób rozwiązania konfliktu na drodze rozmów. I teraz od rozmowy wszystko zależy. Musisz tylko do rozmowy się przygotować, ochłonąć, przygotować teren, wywieźć dzieci do koleżanki, babci, gdziekolwiek, byle dalej od domu. Nie krytykuj, nie atakuj, słuchaj, co do powiedzenia ma twój partner. Dlaczego zdradził, czego spodziewa się po związku, jak długo trwa jego romans, co ona ma takiego, czego ty nie masz? Nie stań się jego powiernicą, nie wysłuchuj jego życiowych rozterek, on też powinien się określić, czy chce rozwodu, z jego winy, czy chce ratować małżeństwo. Postaw sprawę jasno.

Nie przejdziesz od razu nad zdradą do porządku dziennego

Na pewno nie przejdziesz nad zdradą do porządku dziennego od razu. Będą targały tobą zmienne uczucia i emocje. Czasem będzie potrzebna wam pomoc z zewnątrz. Psycholog, terapeuta rodzinny. Ktoś, kto pomoże dotrzeć do sedna problemu. Bo zdrada jest efektem braku komunikacji, porozumienia, narastających konfliktów, rozluźnienia więzi. Mężczyzna szuka u innych kobiet tego, czego nie ma w domu. Jeśli stać cię na gest wybaczenia, szczerą rozmowę bez oskarżeń, walcz. Rozwieźć się łatwo, rozbić to, co się latami budowało, też jest łatwo, tylko czy warto? Kiedy jednak obydwoje chcecie naprawić błędy i dołożyć wszelkich starań, aby zdrada więcej nie miała miejsca, jeśli zdradzający mąż włożyć maksimum wysiłku w to, aby odbudować twoje zaufanie do niego, macie szansę na nowy, solidny związek. Czego Wam z całego serca życzymy.