05 lipca 2017

Czujesz, że coś jest nie tak? Niby wasz związek uchodzi za wyjątkowo zgodny, ale są pewne zachowania żony, po których widzisz, że coś się zmieniło, lub z kolei przechodzicie kryzys, z którym sobie nie radzicie.

Zdrada boli, bez względu na to, kto pozwolił sobie skok w bok. Stereotypowo, najczęściej zdradzają mężczyźni, aczkolwiek kobiety pozwalają sobie również na zdradę. Po zachowaniu kobiety jednak bardziej widać, że coś się dzieje, jednak symptomy zdrady nie muszą jej oznaczać. Może okazać się, że partner przechodzi kryzys, choruje czy na przykład stracił pracę. Nie każda zmiana zachowania oznacza zdradę.

Jakie są oznaki zdrady? Przede wszystkim zmiana zachowania partnera, którego doskonale znasz.

Są pewne rzeczy, które powinny cię zaniepokoić. Partner, którego doskonale znasz, nie zmienia się bez powodu, zwłaszcza na gorsze. Kiedy więc zwrócić uwagę na zmiany?

  • Twój partner nie odczuwa chęci na twoje towarzystwo, zwłaszcza w przypadku, gdy do tej pory zakupy, wspólne spacery były niezwykle pożądane. Dziś partner czy partnerka woli samotne wyjścia.
  • Niegdyś partner irytował się z powodu drobiazgów, dziś zupełnie mu one nie przeszkadzają. O ile nie oznacza to przyzwyczajenia, to może oznaczać zobojętnienie na to, co dzieje się w związku.
  • Sekrety, czyli brak rozmów tym, jak minął dzień, zabezpieczenie telefonu i komputera hasłem, zablokowanie skrzynki e mail, komunikatorów to również znak, że w związku pojawiły się tajemnice.
  • Wyrzuty sumienia, czyli próby rekompensowania przewiny, niespodziewane prezenty, kwiaty bez okazji, mogą być podejrzane
  • Nie możesz dodzwonić się do partnera, nie odpisuje ci na sms.
  • Brak chęci na seks, przytulanie i zbliżenia, wyraźne ochłodzenie w związku.
  • Częste wyjazdy w delegacje, również w weekendy, częsty udział w konferencjach, nadgodziny? Podejrzane, zwłaszcza u osoby, która do niedawna niezbyt lubiła wyjeżdżać i pracować dłużej…

Zdrada pojawia się w różnych momentach związku.

Są ludzie, którzy zdradzają, ponieważ nie potrafią żyć w związku z jedną osobą. Zdradą może też kończyć się kryzys w związku. Kiedy już się pojawi, trzeba podjąć poważną decyzję, dotyczącą przyszłości, a mianowicie, czy się rozstać, czy jednak próbować zdradę wybaczyć? Jednorazowy wybryk łatwiej wybaczyć, trudniej zapomnieć wielomiesięczne kłamstwa długiego romansu. Utrata zaufania do partnera może okazać się problemem nie do przezwyciężenia. Aby zaufanie odbudować, potrzeba długiej pracy nad sobą i swoim związek, ale też nad relacjami między partnerami.

Rozwód to ostateczność. Powody dziwnych zachowań mogą być zupełnie inne. W kwestiach problematycznych może pomóc prywatny detektyw, który pozwli ustalić przyczyny oraz udowodni zdradę, dzięki czemu partner będzie miał niezbite dowody w sądzie, co pozwoli z kolei na uzyskanie rozwodu na satysfakcjonujących warunkach. Chociaż trudno mówić o satysfakcjonujących warunkach rozwodu, który większość ludzi odbiera jako klęskę. Klęskę osobistą. Klęskę zainwestowanych uczuć, spędzonych razem lat, dzieci, wspomnień…